AWS - שירותי הענן של אמזון (Amazon Web Services)

ישנן חברות רבות לאחסון אתרים, אבל במרכז הבמה ניצבות שלוש חברות מרכזיות שמתחרות אחת בשנייה על התואר "החברה הטובה ביותר לאחסון אתרים". אנחנו כמובן מדברים על AWS, מבית אמאזון, Digital Ocean, ו-Google Cloud. הקרב על היוקרה נמשך ללא הרף, לכן החלטנו לסקור בקצרה את פלטפורמת אחסון האתרים של אמאזון – AWS. במאמר זה נסביר על החברה עצמה, מה הם היתרונות והחסרונות של הפלטפורמה וכמה תצטרכו לשלם בשביל להנות מהשירותים שלה.

AWS

מה זה AWS? פלטפורמת הענן של אמאזון

Amazon Web Services, או בקצרה AWS – היא פלטפורמת הענן הגדולה ביותר בעולם, והיא מציעה מעל 175 שירותים שונים מ-24 דאטה סנטרים ברחבי העולם. סוכנויות ממשלתיות וארגונים גדולים מוכרים רבים משתמשים באפשרות אחסון האתרים של אמאזון (Amazon S3) כדי להפוך את האתרים המאוחסנים שלהם למהירים יותר. הדוגמא הטובה ביותר לכך היא פייסבוק, ענקית המדיה החברתית שבה נמצאים פרופילים של יותר מ-2 מיליארד אנשים. פייסבוק מארחת את עיקר התשתית העסקית שלה בשירותי האינטרנט של אמזון וזה מבהיר לנו בצורה ברורה שהיא ניצבת במקום הראשון של אפשרויות האחסון בעולם.

מיקום הדאטה סנטרים של Amazon Web Services

בשנת 2006 החלה החברה להציע שירותי תשתית IT לעסקים בדמות שירותי אינטרנט – הידועים כיום בכינוי מחשוב ענן. אחד היתרונות המרכזיים של מחשוב ענן הוא ההזדמנות להחליף הוצאות גדולות עבור התשתית בעלויות משתנות ונמוכות יותר שמתאימות לכל עסק בצורה ספציפית. באמצעות שירותי הענן, עסקים כבר לא צריכים לתכנן מראש רכישת שרתים ותשתיות IT נוספות. במקום זאת, הם יכולים לעשות זאת באופן מיידי.

שירות Amazon S3

אחד השירותים של אמאזון שחשוב שתכירו, נקרא Amazon S3. שירות זה מיועד לאחסון קבצים, ומנהל אותם בתצורה של אחסון מבוסס אובייקטים (Object storage). השירות מתאים לאחסון של כל סוגי הקבצים וכן מתאים לשימושים נוספים כמו גיבוי, התאוששות מתקלה, ואחסון ענן. לשירות יש ממשק פשוט בו תוכלו להשתמש כדי לאחסן ולאחזר כל כמות נתונים, בכל עת ומכל מקום באינטרנט.

מה היתרונות של אחסון אתרים בענן של אמאזון?

אז כפי שאמרנו בתחילת המאמר, AWS היא החברה הגדולה ביותר כיום בעולם אחסון האתרים והיא דוגלת בכמה דברים עיקריים שעוזרים לה להישאר במקום הראשון.

קודם כל, AWS דוגלת בגמישות. היא מספקת תשתית ענן עולמית שמאפשרת לכם לחדש במהירות, להתנסות בשירותים כאלה ואחרים או לחזור לשירותים שאתם כבר מכירים, והכל באופן מיידי. במקום להמתין שבועות או חודשים לחומרה, אמאזון מאפשרת לכם לפרוס אתרים חדשים באופן מיידי, להגדיל את האחסון ככל שעומס העבודה שלכם גדל, או להפך, להקטין אותו כשהתנועה באתר שלכם קטנה. בין אם אתם צריכים רק שרת אחד ובין אם מדובר במספר גדול יותר של שרתים, בין אם אתם זקוקים להם לכמה שעות או 24/7, אתם עדיין תשלמו רק עבור השימושים שלכם. מעבר לכך, היא מתמקדת באבטחה. זוהי פלטפורמה טכנולוגית מאובטחת ועמידה עם אישורים וביקורות מוכרים בתעשייה. לשירותי ומרכזי הנתונים שלה יש כמה שכבות של אבטחה תפעולית ופיזית כדי להבטיח את תקינות ובטיחות הנתונים שלכם.

יתרון נוסף הוא שאתם לא מחויבים לשום חוזה. על כן, אין הוצאה מינימלית מוגדרת על מנת להשתמש בשירות שלהם, אלא אתם בוחרים את השירותים שאתם מעוניינים בהם ומשלמים עליהם לפי הזמן שהשתמשתם בהם. דבר זה מאפשר לכם להפסיק את השירותים בכל עת.

מה החסרונות של אחסון אתרים בענן של אמאזון?

לצד היתרונות הברורים של אחסון בענן אמאזון, חייבים רגע לדבר גם על מה שפחות טוב.

ראשית, קחו בחשבון שתצורת הענן של אמאזון אינה קלה לתפעול אלא אם כן אתם מומחי ענן. ממשק הניהול של הפלטפורמה ידידותי רק עבור אותם מומחים, או עבור מי שיכול לבזבז כסף רב כדי להעסיק אותם. אתם כמובן יכולים ללמוד איך לאחסן אתר מסוים בשרת AWS בצורה יחסית פשוטה, אבל קשה יותר להבין איך לעשות פעולות שוטפות חשובות יותר, כמו איך לגבות את האתר שלכם, איך לטפל בשרת, איך למנוע או לטפל בהתקפות וכו'.

המשפט "זמן שווה כסף" בוודאי מצלצל לכם מוכר. אם ההתעסקות בניסיון להבין מה לעשות יגזול מכם זמן יקר – עדיף לכם לבחור לאחסן את האתרים שלכם דרך Amazon Web Services, ולנהל את השרת דרך פלטפורמת הניהול של Cloudways. כך תוכלו לקבל מערכת ניהול נוחה, פשוטה, עם הסברים מפורטים שלב אחר שלב. 

ואם כבר דיברנו על כסף, דעו שאחסון אתרים בענן של אמאזון הוא לא עסק זול. שירות הענן של אמאזון יקר יותר משאר השוק, והפלטפורמה ניצבת במקום הראשון גם מבחינת מחירים. למשל, המחיר הנמוך ביותר של אחסון אתרים ב-AWS דרך Cloudways מתחיל ב-36.51$ לחודש. תכנית זו כוללת 20 ג'יגה בייט, זכרון RAM של 2 ג'יגה בייט, 2 vCPU ורוחב פס של 2 ג'יגה בייט. אם תצטרכו להגדיל את זיכרון ה-RAM ל-2, תשלמו כבר כמעט פי 2.5 – 86.77$ לחודש!

Amazon S3

לסיכום, מדובר בחברת אחסון אתרים מהמובילות בעולם שאתם יכולים לסמוך עליה בכל הקשור לאחסון האתרים שלכם. אם החלטתם לבחור בה, אנחנו ממליצים לעשות זאת בתיווך Cloudways מאחר והיא תנגיש לכם את ניהול האחסון בצורה יוצאת דופן ותעניק לכם וודאות גדולה בכל מה שקשור לכך.