Linode - ספקית צומחת בתחום האחסון בענן במחיר מעולה

תחום האחסון וגיבוי בענן מאוד רחב וישנן חברות רבות שמציגות עצמן כנותנות שירותי אחסון וגיבוי בענן. אחת החברות המובילות היא Linode, שחקנית צומחת בשוק אחסון האתרים בענן, שהצטרפה לאחרונה אל שירותי חברת Cloudways. החברה בעלת 11 דאטה סנטרים הממוקמים ברחבי העולם, ויש לה תשתית אמינה שניתן להסתמך עליה. במאמר זה אנחנו נציג לכם את פלטפורמת הענן של לינוד – כולל היתרונות, החסרונות ותמונת מצב מבחינת מחירים.

linode

מה היתרונות של אחסון אתרים בענן של Linode?

הדבר הנהדר בשרתים של חברת לינוד הוא התכונות הנרחבת שיש לה, לצד מחיר מעולה ובין הזולים ביותר שראינו (אחרי DigitalOcean ו-Vultr). Cloudways שיפרה את התכונות והוסיפה פיצ'רים נוספים כגון ThunderStack, CloudwaysCDN, גיבויים אוטומטיים, שיתוף פעולה קבוצתי, אישורי SSL בחינם, תמיכה 24/7 ומגוון רחב של יישומים נתמכים (כולל וורדפרס, מג'נטו, ו-WooCommerce).  לחברה 11 דאטה סנטרים בכל רחבי העולם.

Linode-dc

לאחרונה נוסף השירות של החברה לאחסון אתרים בענן לרשימת ספקי הענן שעובדים עם Cloudways. מהלך זה הגיע בתגובה לרצונותיהם של לקוחות Cloudways שביקשו את השרת עקב מערך התכונות החזק והפשוט לתפעול. השירות של לינוד חסכוני מאוד בהשוואה לגוגל קלאוד / אמאזון קלאוד. החבילה הבסיסית ביותר תעלה לכם 12$ לחודש. רוחב הפס של השרת זול ביחס למתחרים, כך שזהו פתרון טוב עבור אתרים עם הרבה תנועה.

Linode

מה החסרונות של אחסון אתרים בענן של לינוד?

אין ספק שמדובר בחברה אמינה עם שרתים בעלי ביצועים גבוהים, אולם לצד היתרונות המפורטים מעלה, ישנו חסרון אחד והוא מערכת הניהול של לינוד. פאנל הניהול אינו מונגש לאדם הפשוט ומצריך ידע נרחב בתחום. זאת גם אחת הסיבות ש-Cloudways החליטה להכניס את הספק ולעבוד איתה, כדי לאפשר למשתמשים חוויה נוחה יותר. במידה ואתם מעוניינים לאחסן ב- Linode את האתרים שלכם אבל מבינים שלא תוכלו לשכור איש מקצוע ולשלם לו עבור הניהול של השרת, דעו שחברת Cloudways היא הפתרון המושלם עבורכם. החברה פועלת בשיתוף פעולה עם מגוון רחב של חברות נוספות שניתן לאחסן בהן כמו AWS, Digital Ocean ועוד, אבל מאפשרת ללקוח הקצה לנהל את אחסון האתרים שלו בעצמו, בצורה נוחה ואינטואיטיבית, ללא תלות בגורמים חיצוניים וללא ניסיון בתחום.

מדוע Cloudways בחרו לשתף פעולה עם Linode?

למרות שחברת לינוד החלה את דרכה כמותג למפתחים, רוב המשתמשים הנוכחיים במערכת הם ללא ידע טכני או רצון ללמוד את ממשק הניהול של Linode. שרתי לינוקס הם לא שרתים ידידותיים בכלל למתחילים ואפילו מפתחים מנוסים צריכים להישאר עם היד על הדופק בזמן עדכון או תיקון יישומים כדי למנוע קריסה של השרתים. לפני הגדרות שרת הענן של לינוד בעל השרת חייב להיות עם ידע מעשי בלינוקס על מנת להתקין על השרתים מערכות כמו WordPress, Magento ועוד. 

פה בדיוק Cloudways נכנסה לתמונה. מערכת הניהול של קלאודוויז היא בעצם פלטפורמת אירוח ענן מנוהלת שחוסכת לנו את ההתעסקות של ניהול השרת ומפנה לנו זמן להמשיך לפתח את העסק שלנו. מצב זה מושלם עבור משתמשים חסרי ידע טכני ומסייע גם לאנשים בעלי ידע טכני שאינם מעוניינים לטפל באבטחת השרת ובניטור שלו. העובדה עם Cloudways מאפשרת לנו להתקין וורדפרס בלחיצת כפתור על גבי שרת Linode ממש כמו בסרטון שלפניכם:

נגן וידאו אודות Linode by Cloudways

ביצועי מהירות של שרתי לינוד

יצאנו לבדוק עד כמה שרתי לינוד עומדים במבחן המהירות והתוצאות ללא הפתעה, לא פחות ממצוינות. לצורך המבחן לקחנו את האתר הרשמי של לינוד ובדקנו ב – GTmatrix, קיבלנו את הציון A (הגבוה ביותר עם 100%). בנוסף עם המערכת המתקדמת של Cloudways ניתן להוסיף לשרתים של Linode את ה-CDN של CloudFlare ולהגיע למהירות מקסימלית.

סיכום

לסיכום, מדובר בחברת אחסון אתרים יציבה שמאפשרת ביצועים גבוהים. כלומר, אתם יכולים לסמוך עליה בכל הקשור לאחסון האתרים שלכם. אם החלטתם לבחור בה, אנחנו ממליצים לעשות זאת בתיווך Cloudways על מנת להקל עליכם ולהפוך את חווית האחסון לנגישה יותר.

Linode-Cloudways

שאלות ותשובות - אחסון בענן Linode במערכת Cloudways

כמובן, ניתן להפעיל מספר שרתי Linode במקביל בחשבון שלכם ב-Cloudways.

כמובן. בגלל האמינות והביצועים של שרתי האחסון של Linode, הם אידיאליים עבור אתרים בעלי תעבורה רבה כמו אתרי איקומרס.

כן. ניתן לשנות בקלות משאבים לשרת בענן של לינוד המנוהל ב-Cloudways. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא ללחוץ על Vertical Scale בתוך הלשונית Server Management בפאנל הניהול שלכם בקלאודוייז.

Cloudways יוצרת עבור משתמשים חשבון Linode חדש בפלטפורמה שלה ולכן לא ניתן להשתמש בחשבון קיים של Linode עבור השירותים של קלאודוייז.

בוודאי. ניתן לבחור באיזה מרכז נתונים שאתם רוצים כשמתקינים שרת Linode חדש בקלאודוויז. בחרו את הדאטה סנטר הרצוי מהתפריט הנפתח בעת הפעלת השרת החדש.

בכלל לא. התמחור כולל את שרת הענן של Linode ואת מערכת ניהול השרתים של Cloudways, מה שאומר שאין חשבוניות נפרדות כשעובדים עם Cloudways.