אחסון אתרים וורדפרס (WordPress Hosting) - שרת משלך החל מ-31 ש"ח לחודש

אחסון אתרים וורדפרס הוא נושא רחב, שמכיל בתוכו המון נושאים ודברים שצריך לדעת על מנת לבצע בחירות נכונות שיתאימו לצרכים שלכם. מעבר לכך, אף אחד לא מקל עליכם בעת שאתם מגיעים למעמד הרכישה מאחר ולכל חברה יש המון שירותים שהיא מציעה ללקוחות שלה, וההיצע הגדול יכול להוביל לבחירת פתרון שאינו רלוונטי עבורכם וכזה שיעלה לכם יותר ממה שאתם באמת צריכים לשלם. לכן, ריכזנו עבורכם מספר נושאים שחשוב לשים עליהם דגש, כולל החברות המובילות בשוק והפתרונות המתקדמים ביותר. 

מקווים שתעשו את הבחירות הנכונות בשבילכם בכל מה שקשור לאחסון אתרים ווורדפרס.

סוגי פתרונות אחסון לאתרי וורדפרס

קיימים מספר סוגי פתרונות אחסון לאתרי וורדפרס, וחשוב להבין מה ההבדלים ביניהם:

אחסון שיתופי – זהו פתרון האחסון הזול ביותר, וזה נובע בעיקר מהעובדה שאתם חולקים שרת עם שותפים נוספים. זה יכול להיות פתרון טוב עבור אנשים שרק עכשיו התחילו להבין בעולם אחסון האתרים, אולם אנחנו פחות ממליצים עליו מאחר והאתרים שלכם יכולים להיפגע כתוצאה מבעיה בשרת שנוצרה בעקבות אתרים של אנשים אחרים החולקים איתכם את השרת. לדוגמא – במידה ויש תקלה בשרת בעקבות אחד האתרים של השותפים שלכם, האתר שלכם יכול להיתקל בזמן downtime, וזה ממש לא דבר שהייתם רוצים שיקרה לכם.

אחסון בשרת ייעודי – פתרון זה הוא פתרון יקר יותר, מאחר ואתם רוכשים שרת שהוא שלכם באופן בלעדי ומשרת אך ורק אתכם. כמובן שהיתרונות שלו ברורים, אבל בדרך כלל הוא מיועד לחברות ותאגידים גדולים שיכולים להרשות לעצמם לרכוש ולתחזק שרת בסדר גודל כזה.

אחסון VPS אחסון VPS הוא בעצם שרת ייעודי שמתחלק למספר קטן יותר של משתמשים. כלומר, בדומה לאחסון שיתופי, אתם עדיין חולקים את השרת שלכם יחד עם אנשים נוספים, אולם המספר שלהם מועט יותר וזה מאפשר לכם שליטה יותר נוחה ותקלות מועטות יותר. מומלץ עבור אתרי איקומרס ואתרים הצורכים משאבים רבים.

אחסון בענן – זהו פתרון אחסון אתרים wordpress המתקדם ביותר היום. מדובר בשרתים שאינם פיזיים ומאפשרים למשתמשים בהם נוחות ואבטחה מקסימלית. היתרון הברור שלו על פני שאר הפתרונות הוא שששרתי הענן משכפלים את האתר שלכם על פני כמה שרתים, לכן גם אם יש איזשהי תקלה, האתר שלכם לרוב לא יחווה שום נפילה מאחר והוא מגובה במספר שרתים נוספים. הפתרון הנ"ל מומלץ גם לחברות גדולות וגם לעסקים קטנים, ולרוב תשלמו על שירות כזה לפי כמות השירותים שרכשתם באותו חודש.

מה חשוב לבדוק כשאתם בוחרים חבילת אחסון וורדפרס?

אתם חייבים לוודא שאתם מקבלים מספר דברים בעת רכישת שרת וורדפרס:

 1. עליכם לבדוק מהו שטח האחסון שאתם מקבלים ומה מדרגות השדרוג
 2. תעודת SSL
 3. אפשרות לניהול משתמשים
 4. גיבויים אוטומטיים וידניים
 5. אפשרות ל-CDN
 6. שירותי אימייל מקצועיים
 7. תמיכה 24/7/365

על מה כדאי לשים דגש לפני רכישה של אחסון אתרי וורדפרס?

לפני שאנחנו רצים להשוות מחירים בין החברות בתחום אחסון האתרים חשוב שנשקלל בבחירה שלנו כמה פרמטרים נוספים שיעזרנו לנו למצוא את האחסון הנוח ביותר, המוזל ביותר והאיכותי ביותר.

 • היכן נמצא השרת ומהירות טעינה – בעבר כאשר היינו רוכשים אחסון אתרים מחול היינו נתקלים בבעיות מהירות קיצוניות מכיוון שהשרתים היו נמצאים ביעדים שונים בעולם והפקודה לשרת הייתה מגיעה באיטיות ולכן גם טעינת האתר הייתה נפגעת. באחסון אתרים של היום יש לנו את האפשרות לאחסן בחול מחבלי לפגוע במהירות הטעינה ולכן חבל לשלם מחיר כפול ואפילו כפול שלוש לשרתי אחסון ישראליים.

 • גיבוי לאחסון ברמה היומית – אחד הדברים החשובים בעיניי בבחירה של אחסון הוא האפשרות לקבל גיבוי יומי איכותי. באתרים גדולים שמתבמצעים בהם שינויים באופן שוטף נהיה חייבים לגבות את האתר ברמה היומית. רוב האחסונים הזולים לא יציעו לנו את האפשרות לקבל גיבוי ברמה היומית (ולעיתים לא יציעו לנו את האפשרות לקבל גיבוי בכלל). יחד עם זאת רוב חברות האחסון הישראליות יציעו לנו גיבוי פנימי, שזה בעצם גיבוי שנשאר על השרת יחד עם האתר שלנו (ככה שאם השרת ננזק יצאנו קירחים מ2 הצדדים) בשונה מחברת Cloudways שדואגת לנו לגיבוי חיצוני שנמצא מחוץ לשרת שלנו.

 • תמיכה טכנית ברמה גבוהה – אחד המכשולים המרכזיים עבור בעלי אתרים מישראל הוא שהם חוששים מבחירת אחסון מחו"ל בגלל נושא התמיכה. מעבר לעובדה שדווקא בחו"ל ניתן למצוא תמיכה טכנית רחבה יותר עם אלפי מדריכים לניהול האחסון גם מקבלים תמיכה שוטפת בכל שעות היום ובכל ימות השנה. בשונה מחברות אחסון ישראליות שמספקות תמיכה בשעות עבודה בלבד.

 • שינויים בתמחור – חובה לשים לב למבצעים או הטבות במעמד הרכישה. בהרבה חברות אחסון, בישראל או בחו"ל תוכלו למצוא מבצעים במעמד רכישה שיגרמו לשינויים במחירים בחודשי העבודה הבאים, לפעמים בפי 2 או 3 מהסכום הראושני ששילמתם. שימו לב שהמחיר אינו משתנה בהמשך העבודה או בסיום ההתקשרות.

הטעויות הנפוצות שחשוב להיזהר מהן ב-אחסון אתרים wordpress

אחסון אתרים הוא אמנם פתרון לגיבוי ואחסון של האתרים שלכם על גבי שרתים, אבל מעבר לזה הוא גם מהווה נקודה קריטית שחשובה במיוחד לעסק שלכם. אחסון אתרים מאפשר לכם לגבות ולשמור על הנתונים שלכם, כך שהמידע שלכם לא ייאבד או ייפגע. בעולם של היום, חלק מה-to do list של כל עסק מתחיל, הוא למצוא פתרון אחסון אתרים שעונה על הצרכים שלו. רבים מכם וודאי עשו כמה צעדים לא נכונים במהלך הדרך ויכול להיות שבכלל לא שמתם לב. לפניכם מספר טעויות נפוצות שצריך להימנע מהן:

 1. מחיר מעולה לאו דווקא אומר חבילת אחסון איכותית ומקצועית. המחיר הוא כמובן פרמטר חשוב מאוד (זאת סיבה מרכזית שאנחנו עובדים עם השרתים של DigitalOcean, לדוגמא) אבל הוא לא הפרמטר היחיד. כמובן שקיימים שירותים יקרים מאוד שניתן לקבל במחיר זול יותר בחברה מתחרה, אבל אתם חייבים לבדוק שהחיסכון במחיר לא בא על חשבון תמיכה, כמות אתרים שאתם יכולים לאחסן בשרת ועוד. לכן, עדיף שתעשו רשימת יתרונות וחסרונות לכל חברה כדי להבין מה התמורה שאתם מקבלים עבור מחיר מסוים.
 2. בהמשך לטענה הכספית שהעלנו, רבים בוחרים תכנית אחסון בשרת שיתופי כי הוא זול יותר מפתרונות אחרים. אחת הסיבות המרכזיות שישפיעו על הבחירה שלכם בחברת האחסון ובפתרון האחסון הרלוונטי עבורכם, היא כמות הזמן שהאתר שלכם יהיה פעיל ונגיש עבור המבקרים שלו. הרבה פעמים אנשים שרוכשים שרת שיתופי נתקלים בבעיות באתר שלהם מאחר ואותן תקלות ניזונות מתקלה באתרים אחרים שיושבים על השרת שלהם. במקרה כזה, מחיר זול יעלה לכם ביוקר. ההמלצה שלנו היא פתרון אחסון בענן, פתרון הרבה יותר בטוח ואמין שמאפשר לאתר שלכם להיות פעיל רוב הזמן, ללא קשר לאתרים של אחרים. מעבר לזה, אתם פותרים גם את בעיית השיתופיות מאחר ושרת בענן הוא שרת בלעדי שלכם.
 3. מתעלמים מתחום אבטחת המידע והסייבר. גם האתר הקטן והפשוט ביותר, זקוק לאמצעי אבטחת מידע וסייבר, כבר מרמת פתרון אחסון האתר. לכן שימו לב שהאבטחה שמבטיחים לכם בחברת האחסון שאתם בוחרים בה היא מקסימלית ומספקת לכם למשל תעודת SSL והגנת בוטים.
 4. לא תמיד אנחנו חושבים שתמיכה טכנית היא הכרחית. זאת טעות! אתם רוצים לדעת שבעת תקלה יש לכם למי לפנות, ושהזמינות שלו תהיה גבוהה והמענה שלו יהיה רציני ומקצועי. לכן, אל תקלו ראש בעניין זה ובחרו חברה שיש לה שירות לקוחות 24/7/365!
אחסון אתרים וורדפרס

החברות המובילות לאחסון אתרים וורדפרס

לאחר שבחנו את הפתרונות הקיימים בשוק, בואו נדבר על החברות המובילות. קיימות חברות רבות שמציעות פתרונות אחסון אתרים, אבל במרכז הבמה ניצבות ארבע חברות מרכזיות שמתחרות אחת בשנייה על התואר "החברה הטובה ביותר לאחסון אתרים". אנחנו כמובן מדברים על AWS מבית אמאזון, GoogleCloud מבית גוגל, Vultr ו-DigitalOcean.

אז מה השירותים שהן מציעות לכם ואיפה תקבלו את התמורה הגבוהה ביותר עבור המחיר? 

DigitalOcean – חברה אמריקנית לשירותי מחשוב ענן אשר קיימת מעל 10 שנים, חברת אחסון האתרים השלישית בגודלה בעולם. היא מציעה שירותים רבים כמו שרתים שהמעבד או הזיכרון שלהם עובר אופטימזיציה כך שהם חזקים יותר או בעלי זיכרון גדול יותר, שירות מאזן עומסים (ברגע שיש עומס גדול מדי על אחד השרתים, המידע עובר בצורה אוטומטית לשרת אחר), API שמאפשר לכם לנהל שרתים ומשאבים בתוך הענן בצורה פשוטה עם בקשות HTTP רגילות. שירותים נוספים הם התקנת חומות אש, גיבויים לשרתים, מאגרי מידע מנוהלים, אפשרות לביצוע Snapshot (תמונת מסך) של השרת ועוד. יתרון משמעותי של החברה הזאת הוא שהיא הזולה ביותר בהשוואה לארבע החברות שאנו סוקרים כאן, אבל זה לא פוגע בביצועים שלה ואתם בעצם מקבלים תמורה מעולה למחיר שלכם.

Vultr – קיימת משנת 2014 ובשנים האחרונות מצליחה להתחרות במתחרות ותיקות. אחד השירותים של וולטר שחשוב שתכירו, נקרא Vultr High Frequency. לדברי החברה, שרתים אלו מהירים בכ-40% מהשרתים הסטנדרטיים שלהם. שרתי Vultr HF מתמקדים בביצועים ויציבות ללא קשר לעומס העבודה ולתנועה של האתר. עם שרתים אלה, Vultr מציעה שילוב יציב של רכיבי חומרה המאפשרים למשתמשים לפרוס עומסי עבודה תובעניים ותנועה רבים מבלי לדאוג לצניחות בביצועים ולהאטת שרתים ככל שמספר המשתמשים עולה. מעבר לכך, שרתים אלו מגיעים עם תוספים כמו גיבויים אוטומטיים מתוזמנים, Snapshot (העתק) של השרת שלכם בכל רגע נתון על מנת ליצור עותקים של שרתים קיימים, חומת אש, רשת גמישה והגנת DDoS, המגנה מפני התקפות שכבה 3 ושכבה 4.

GoogleCloud – פלטפורמת הענן של גוגל, שהושקה בשנת 2011, מספקת סדרה של שירותי ענן הכוללים מחשוב, אחסון נתונים, ניתוח נתונים ועוד. שירותי האחסון בענן של גוגל מתאפשרים באמצעות 24 חוות שרתים. גוגל מציעה שירות מעולה, אבל נחשבת יקרה יותר מהמתחרות שלה.

AWS – פלטפורמת הענן הגדולה ביותר בעולם, והיא מציעה מעל 175 שירותים שונים מ-24 דאטה סנטרים ברחבי העולם. אחד השירותים של אמאזון שחשוב שתכירו, נקרא Amazon S3. שירות זה מיועד לאחסון קבצים, ומנהל אותם בתצורה של אחסון מבוסס אובייקטים (Object storage). השירות מתאים לאחסון של כל סוגי הקבצים וכן מתאים לשימושים נוספים כמו גיבוי, התאוששות מתקלה, ואחסון ענן. חשוב שתכירו שAWS הוא השירות הכי יקר בשוק, למרות שלא תמיד יש לה יתרונות ברורים על פני שאר המתחרות.

אחסון וורדפרס

חשוב לדעת כי אמנם החברות האלה מציעות שירותים מעולים וחלקן מבקשות תמורה לא יקרה מדי עבורם, אבל יש להן חסרון אחד גדול. לא כל אדם יכול לנהל את השרתים שלו דרך החברות באופן ישיר, מאחר ופאנל הניהול שלהן מסובך ומצריך ידע מקצועני נרחב בתחום. מאחר ולא לכולכם יש את האפשרות לשכור איש סיסטם שינהל את השרתים שלכם עבורכם, יש פתרון אחר – Cloudways.

חברת Cloudways היא חברה שמנגישה את עולם ניהול השרתים לאנשים שאין להם רקע ברור ומובהק בתחום, אבל עדיין מעוניינים להבין כיצד השרת שלהם מתנהל ומה קורה בו. לכן, היא החליטה לייצר פאנל ניהול פשוט ואינטואטיבי שיגרום לכם לנהל בצורה פשוטה את השרת שלכם, ללא צורך באנשים חיצוניים שיעזרו לכם בזה. כמובן שהחברות שהצגנו עובדות בשיתוף פעולה עם Cloudways, מאחר וגם הן זיהו את החסרון הזה ומנסות לפעול כדי לצמצם אותו. 

אם אתם מעוניינים לקרוא יותר על Cloudways ולהבין מה השירותים שהיא מציעה, איך מעבירים אתר לשרתים שלה ובעצם לקבל מענה על שאלות רבות נוספות – אתם מוזמנים להיכנס למדריכים של EasyCloud. באתר זה קיימים מעל 200 מדריכים בעברית שיתארו בצורה פשוטה איך עושים כל דבר ב-Cloudways והוא נועד להקל על המשתמש הישראלי בכל מה שקשור בחווית אחסון האתרים שלו.

בוחרים אחסון אתרי וורדפרס באחד משירותי הענן הגדולים בעולם
החל מ-35 ש"ח לחודש לשרת משלכם:

WordPress Hosting