DigitalOcean - חברת אחסון אתרים בענן מהגדולות בעולם

DigitalOcean היא חברה אמריקנית לשירותי מחשוב ענן. החברה קיימת כ-10 שנים היא אחת מ-3 חברות אחסון אתרים בענן הגדולות ביותר בעולם. שוק ספקי התשתית כולל ספקים רבים, גדולים כקטנים, שמציעים שירותי אחסון אתרים בטווח רחב של מחירים. נכון לספטמבר 2021, DigitalOcean היא חברת האחסון השלישית בגודלה בעולם לאחסון אתרים. נכון להיום, כמות החברות המשתמשות בשירותיה נמצאת בגדילה משמעותית, ואלו הן רק חלק מהחברות שמשתמשות בשירותיה – WeWork, Slack, HP, Samsung, Linkedin, Salesforce ועוד. 

נתון מדהים שלחלוטין מצביע על הצמיחה של החברה היא כמות הכסף שהצליחה לגייס לטובת המוצר שלה. עד ספטמבר 2021, DigitalOcean גייסה 1.2 מיליארד דולר מאנשים שמאמינים בחברה ובמוצר עצמו. ב-2021 הונפקה החברה בבורסת הנאסדק לפי שווי של 5 מיליארד דולר. השווי הנוכחי של החברה הוא 8.8 מיליארד דולר

Digital Ocean מציעה שרתי אחסון בענן בגדלים שונים, ב-13 דאטה סנטרים ברחבי העולם. הממשק שלה מציע את האפשרות להתקין 6 הפצות לינוקס מסוג שונה, ומאות יישומים בלחיצת כפתור. DigitalOcean מאפשרת לנו לנהל את השרתים שלה באמצעות שורת פקודה או באמצעות ממשק אינטרנטי יעיל ונוח.

דאטה סנטרים של Digital Ocean

אחד הדברים שהיא מובילה הוא הפשטות והקלות של הממשק, זאת מתוך הנחה שמפתחים ועסקים יוכלו להשקיע יותר זמן בפיתוח המוצר שלהם במידה ושירות האחסון יהיה קל ויעיל. מעבר לכך, היא דוגלת בטיפוח קהילות היזמים העולמיות מכיוון שאלו נתפסות בעיניה כמקור של החדשנות, והיא רואה בהן כבסיס הכרחי לצמיחת החברה. לכן, DigitalOcean מתחזקת קהילה שלמה בבעלותה כולל הדרכות בנושא קוד פתוח ופורמים של מפתחים והדרכות. באתרי הקהילה של דיגיטל אושן ניתן למצוא מעל ל1000 מדריכים ומעל ל2 מליון מבקרים בחודש.

DigitalOcean Premium Droplets - שרתים מהירים יותר

Digital Ocean השיקה שרתים חדשים, בגרסת Premium, שנסמכים על מעבדים מודרניים וחזקים שמאפשרים ביצועים מעולים. המעבדים נחלקים לשני סוגים – שרתי אינטל ושרתי AMD.

השרתים החדשים מסוג אינטל מפעילים כיום מעבדי Intel Xeon Scalable מהדור השני, הכוללים מה שמכונה בדרך כלל ארכיטקטורת Cascade Lake. המעבדים פועלים בתדר בסיס של 2.50 GHz ותדר טורבו מרבי של 3.90 GHz. המעבדים החדשים מסוג AMD מריצים כיום מעבדי AMD EPYC ™ מהדור השני, המבוססים על ארכיטקטורת "Zen 2", הכוללים את מה שמכונה בדרך כלל ארכיטקטורת רומא. מעבדי AMD EPYC אלה פועלים בתדר בסיס של 2.0 GHz ובתדר טורבו מרבי של 3.35 GHz

היבט חשוב של שרתי הפרימיום החדשים, הוא ביצועי הזיכרון המשופרים שלהם, אשר מהווים גורם משמעותי בעומסי עבודה כמו מסדי נתונים בזיכרון ומטמונים בצד השרת לאתרי אינטרנט. שרתי הפרימיום של AMD כוללים תדר זיכרון של 3200 MHz, ושרתי הפרימיום של אינטל כוללים 2933 MHz. מעבר לכך, מעבדים אלו כוללים כונני SSD מסוג NVMe אשר מספקים ביצועים מהירים יותר מכונני SSD רגילים. 

כמובן שהמחיר ממלא תפקיד משמעותי בבחירת השרת הטוב ביותר עבור האתר שלכם. עם זאת, מחיר שרתי ה-Premium של DigitalOcean אינו גבוה ביחס לתמורה וכן ביחס למחיר השרת הרגיל.  עבור השרת הקטן ביותר בנפח 1 ג'יגה בייט, אתם משלמים רק 2 דולר יותר עבור הטכנולוגיה החדשה והמהירה יותר.

גודל שרת

 עבור אלו מכם שמשתמשים בוורדפרס ותוהים האם השרתים האלו מותאמים להם, המשיכו לקרוא.

עבור עומסי העבודה של וורדפרס שנשמרים בקלות במטמון, לא נראה כי שרתי הפרימיום שונים משמעותית. זמני התגובה דומים, כמות הבקשות דומה, וזמן התגובה של p95 דומה גם כן. אולם, עבור עומסי עבודה של WordPress שכוללים מעבד יחיד בלבד ולא נשמרים במטמון, מעבד AMD הוא המנצח הברור. זה מספק כמעט פי שניים את הביצועים.

שרת הפרימיום של אינטל טוב מעט יותר מהשרת הבסיסי, אבל אם יש לכם עומסי עבודה של וורדפרס שלא ניתן לשמור אותם בקלות, שרת הפרימיום של AMD בהחלט שווה את העלות הנוספת.

digitalocean wordpress

אם יש ברשותכם שרת של DigitalOcean, המעבר בין השרת הרגיל שלהם לבין שרת ה-Preamium הוא קל ופשוט. כל שעליכם לעשות הוא לעבור ל-Vertical Scaling שנמצא בפלטפורמת Cloudways, להזיז את המחוון כדי לבחור את גודל שרת ה-Premium DO שלכם וללחוץ על Scale Now

לאחר מכן אתם תראו הודעת אזהרה בה אתם מסכימים לשינוי השרת, לחצו על Proceed.

מה כוללים שרתי הפרימיום של DigitalOcean

מעבדי Intel Xeon חזקים (האצת AI מובנית)

סדרת DigitalOcean Premium היא שדרוג ביצועים משמעותי בהשוואה לביצועים שתוכלו לקבל בשרתים הרגילים. שרתי הפרימיום מופעלים באמצעות מעבדי Intel Xeon 2nd Generation של אינטל עם האצת AI מובנית וארכיטקטורת רשת המספקים ביצועים גבוהים ועקביים. מעבדים אלה נענים בתדר בסיס של 2.50 GHz ותדר טורבו מקסימלי של 3.90 GHz. המעבד של המחשב קובע כמה מהר ה-CPU שלכם יכול לאחזר ולפרש הוראות. לכן מעבדי 3.90 GHz מציעים אספקת תוכן מהירה יותר בשל הארכיטקטורה החזקה שלהם.

זיכרון מואץ ואחסון NVMe

המעבדים החדשים מספקים ביצועי זיכרון משופרים בתדירות של 2,933 GHz יחד עם כונן אחסון NVMe. זיכרון זה טוב יותר בביצוע מאגרי נתונים, ונתוני קריאת הפעולות הרבה יותר מהירה. מצד שני, אחסון NVMe מציע מהירות קריאה/כתיבה גדולה יותר מכונני SATA SSD המסורתיים. כל הדברים החיוביים הללו משלימים את המעבד ומגבירים את ביצועי השרת הכוללים, וזו גם אופציה חסכונית במיוחד.

זמינות

ל-DigitalOcean יש כיום שמונה מרכזי נתונים ברחבי העולם, ו-Cloudways נותנים לכם חופש מוחלט להחליט איפה תרצו שהשרת שלכם ימוקם. כל מרכזי הנתונים מצוידים בשרתים מסוג פרימיום, אך הם כפופים לזמינות מאחר ולמקרים אלה של מחשוב בעל ביצועים גבוהים יש ביקוש עצום.

חשוב לדעת:

  • אזורים ושרתים לא זמינים צריכים להיות זמינים ברגע ש-DigitalOcean תוסיף את סוג השרתים האלו לדאטה סנטר

  • שימו לב שברגע שאתם מגדילים את השרת באזור שבו השרת הרצוי אינו זמין, תוכלו לשכפל את השרת לאזור אחר כדי להשיג את זה.

SERVER NAME

מדדים להשוואה

ערכנו השוואה בין שרתים של DigitalOcean רגילים, DigitalOcean פרימיום ו-Vultr High Frequency להשוואת הביצועים:

DigitalOcean רגילים – 1GB, 2 GB, 4GB, 8G

DigitalOcean פרימיום – 1GB Premium, 2GB Premium, 4GB remium, 8GB Premium, 16 GB Premium

Vultr High Frequency – מסוג   1GB, 2GB, 4GB, 8GB

טיפ: תגובת הדף מעריכה את מספר התגובות שהשרת יכול להתמודד תחת עומס מתמשך של המשתמשים.

סביבת הבדיקה

כל המדדים נבדקו באמצעות אותם תנאי בדיקה לכל שרת:

סביבת הבדיקה

השוואת תגובות דפים (הזכרון מטמון בשרת מופעל):

ההשוואה הראשונה הייתה בין השרתים שנבחרו ווהזכרון מטמון בשרת מופעל. הפער בין מספר הבקשות (ציר y) של שרתי DigitalOcean Premium ל-Vultr High Frequency אינו משמעותי. עם זאת, שרתי DigitalOcean Premium טיפלו במספר בקשות גבוה יותר וביצעו אותן היטב בין היתר כשזה הגיע לשרתי 1 GB, 2 GB ו-8 GB (ציר x). שרת ה-Vultr Frequency High 4 GB הצליח להתמודד עם מספר בקשות מעט גבוה יותר.

השוואת תגובות דפים (זכרון המטמון בשרת מושבת):

ההשוואה השנייה הייתה בין שרתים כשמשאירים את זכרון המטמון בשרת מושבת. מספר הבקשות יורד באופן משמעותי בגלל שאין שמירת קאש על השרת; עם זאת, שרתי DigitalOcean Premium של 1 GB, 2 GB ו-8 GB עבדו יותר טוב וטיפלו ביותר בקשות לשרת

היתרונות של DigitalOcean

ל-DigitalOcean יש כמה יתרונות בולטים במיוחד. קודם כל, היא גובה 10-20% פחות ממה שחברות ענן אחרות גובות עבור רוחב הפס (שימו לב להשוואה בתמונה למטה). היבט זה יכול להוביל לחיסכון כספי גבוה ככל שהעסק שלכם גדל. כאשר אתם משקיעים ומגדילים את החברה שלכם, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם חוסכים בעלויות רוחב הפס עם השימוש ב-DigitalOcean.

digitalocean vs aws pricing

מעבר לכך, בין השירותים שהיא מציעה תוכלו למצוא שרתים שהמעבד או הזיכרון שלהם עבר אופטימזיציה כך שהם חזקים יותר או בעלי זיכרון גדול יותר. בנוסף, הם מציעים שירות מאזן עומסים (ברגע שיש עומס גדול מדי על אחד השרתים, המידע עובר בצורה אוטומטית לשרת אחר), API שמאפשר לכם לנהל שרתים ומשאבים בתוך הענן בצורה פשוטה עם בקשות HTTP רגילות. כדי שהחוויה של המשתמשים תהיה פשוטה, רוב הפעולות בפלטפורמה מתבצעות על ידי One-Click-App, כלומר פעולה מהירה על ידי לחצן אחד. יתרונות נוספים הם התקנת חומות אש, גיבויים לשרתים, מאגרי מידע מנוהלים, אפשרות לביצוע Snapshot (תמונת מסך) של השרת ועוד.

לצד כל היתרונות שיש לחברה, יש לה גם חסרון אחד בולט – ממשק הניהול שלה מצריך לשכור איש סיסטם שינהל עבורכם את השרת, זאת מאחר ומערכת הניהול שלה אינה ידידותית עבור אנשים שאינם באים מהתחום הזה. לכן, אחת השותפות המרכזיות של DigitalOcean היא חברת Cloudways שמאפשרת ממשק ניהול יעיל ונוח על גבי התשתית של DigitalOcean.

Cloudways הייתה צריכה לספק ענן חדש על מנת להגיע למספר גדול יותר של חברות קטנות ובינוניות שלא יכולות להרשות לעצמן לאחסן את האתרים שלהם אצל החברות הגדולות כמו AWS או Google Cloud. על ידי שיתוף פעולה עם digital Ocean, הם יכולים לשרת טוב יותר את הלקוחות האלו בעלות נמוכה יותר – מבלי לוותר על אמינות כלשהי.

לכן, רוב האנשים שמאחסנים אתרים ב-Cloudways יבחרו ב-DigitalOcean כספק האחסון שלהם, מאחר והיא הזולה ביותר מבין האפשרויות המוצעות ונותנת תמורה מצויינת למחיר (לדוגמא – המחיר לחודש עבור המסלול הפופולרי ביותר ב-Cloudways הוא 42$, זאת בהשוואה ל86.77$ דרך AWS או 75.29$ ב-Google Cloud). מעבר לכך, שיתוף הפעולה בין השתיים יוצר חווית משתמש נוחה במיוחד שמספקת פתרונות עבור מגוון רחב של לקוחות – אתרים של חנויות איקומרס, אתרים של לקוחות פרטיים, אתרים של סוכנויות ועוד.

cloud digitalocean

שאלות ותשובות - אחסון בענן DigitalOcean במערכת Cloudways

כן. Cloudways מציעה העברת אתר אחת בחינם לכל חשבון. עבור העברות אתר נוספות ניתן להשתמש בתוסף העברת האתרים שמסייע בכל התהליך של העברת אתר. באמצעות שירות העברת אתרים של Cloudways תוכלו לוודא שהאתר שלכם עבר לשרת Digital Ocean החדש שלכם ב-Cloudways ללא תקלות.

לא. עם Cloudways אתם לא צריכים cPanel מכיוון שלקלאודווייז יש פאנל ניהול משלה המנגיש את שרת האחסון שלכם בצורה נוחה וידידותית לגולשים.

אתם לא צריכים לדאוג לגבי האבטחה של שרתי DigitalOcean המנוהלים ב-Cloudways. אבטחה היא חלק מהשירות בקלאודוויז, כשלכל שרת יש חומת אש ופתרונות אבטחה נוספים.

ניתן להפעיל כמה שרתי DigitalOcean שאתם צריכים בחשבון Cloudways.

כן. שרתי Digital Ocean המנוהלים על ידי Cloudways יכולים בקלות לספק את המשאבים הדרושים עבור אתרי איקומרס ופרויקטים דומים.

כמובן. לחצו על הלשונית Vertical Scale בתפריט של ניהול השרתים ב-Cloudways.

לא ניתן לסנכרן חשבון DigitalOcean קיים במערכת של Cloudways. הפלטפורמה של קלאודוויז מציעה חשבון יחיד שבו ניתן לנהל בקלות שרתי אחסון של דיגיטל אושן.

התמחור כולל את העלויות של השרת עצמו וגם את השימוש באחסון מנוהל של DigitalOcean. לא תקבלו חשבונית נפרדמת מדיגיטל אושן.