DigitalOcean - חברת אחסון אתרים בענן מהגדולות בעולם

DigitalOcean היא חברה אמריקנית לשירותי מחשוב ענן. החברה קיימת כ-10 שנים היא אחת מ-3 חברות אחסון אתרים בענן הגדולות ביותר בעולם.

שוק ספקי התשתית כולל ספקים רבים, גדולים כקטנים, שמציעים שירותי אחסון אתרים בטווח רחב של מחירים. נכון לדצמבר 2020, DigitalOcean היא חברת האחסון השלישית בגודלה בעולם לאחסון אתרים. נכון להיום, כמות החברות המשתמשות בשירותיה נמצאת בגדילה משמעותית, ואלו הן רק חלק מהחברות שמשתמשות בשירותיה – WeWork, Slack, HP, Samsung, Linkedin, Salesforce ועוד. נתון מדהים שלחלוטין מצביע על הצמיחה של החברה היא כמות הכסף שהצליחה לגייס לטובת המוצר שלה. עד דצמבר 2020, DigitalOcean גייסה 493 מיליון דולר מאנשים שמאמינים בחברה ובמוצר עצמו. ב-2021 הונפקה החברה בבורסת הנאסדק לפי שווי של 5 מיליארד דולר

Digital Ocean מציעה שרתי אחסון בענן בגדלים שונים, ב-13 דאטה סנטרים ברחבי העולם. הממשק שלה כולל אפשרות להתקנת 6 הפצות לינוקס שונות, ועשרות יישומים בלחיצה אחת. ניתן לנהל את השרתים ב-DigitalOcean באמצעות ממשק אינטרנטי או באמצעות שורת פקודה.

דאטה סנטרים של Digital Ocean

אחד הדברים שהיא מובילה הוא הפשטות והקלות של הממשק, זאת מתוך הנחה שמפתחים ועסקים יוכלו להשקיע יותר זמן בפיתוח המוצר שלהם במידה ושירות האחסון יהיה קל ויעיל. מעבר לכך, היא דוגלת בטיפוח קהילות היזמים העולמיות מכיוון שאלו נתפסות בעיניה כמקור של החדשנות, והיא רואה בהן כבסיס הכרחי לצמיחת החברה. לכן, היא מציעה כיום קהילה שלמה מסביב למוצרים שלה, כולל פורומים של מפתחים והדרכות בנושאי קוד פתוח. באתרי הקהילה יש מעל 2 מיליון מבקרים בחודש ויש יותר מ-1,000 מדריכים לקריאה.

DigitalOcean Premium Droplets - שרתים מהירים יותר

Digital Ocean השיקה לאחרונה שרתים חדשים, בגרסת Premium, שנסמכים על מעבדים מודרניים וחזקים שמאפשרים ביצועים מעולים. המעבדים נחלקים לשני סוגים – שרתי אינטל ושרתי AMD.

השרתים החדשים מסוג אינטל מפעילים כיום מעבדי Intel Xeon Scalable מהדור השני, הכוללים מה שמכונה בדרך כלל ארכיטקטורת Cascade Lake. המעבדים פועלים בתדר בסיס של 2.50 GHz ותדר טורבו מרבי של 3.90 GHz. המעבדים החדשים מסוג AMD מריצים כיום מעבדי AMD EPYC ™ מהדור השני, המבוססים על ארכיטקטורת "Zen 2", הכוללים את מה שמכונה בדרך כלל ארכיטקטורת רומא. מעבדי AMD EPYC אלה פועלים בתדר בסיס של 2.0 GHz ובתדר טורבו מרבי של 3.35 GHz

היבט חשוב של שרתי הפרימיום החדשים, הוא ביצועי הזיכרון המשופרים שלהם, אשר מהווים גורם משמעותי בעומסי עבודה כמו מסדי נתונים בזיכרון ומטמונים בצד השרת לאתרי אינטרנט. שרתי הפרימיום של AMD כוללים תדר זיכרון של 3200 MHz, ושרתי הפרימיום של אינטל כוללים 2933 MHz. מעבר לכך, מעבדים אלו כוללים כונני SSD מסוג NVMe אשר מספקים ביצועים מהירים יותר מכונני SSD רגילים. 

כמובן שהמחיר ממלא תפקיד משמעותי בבחירת השרת הטוב ביותר עבור האתר שלכם. עם זאת, מחיר שרתי ה-Premium של DigitalOcean אינו גבוה ביחס לתמורה וכן ביחס למחיר השרת הרגיל.  עבור השרת הקטן ביותר בנפח 1 ג'יגה בייט, אתם משלמים רק 2 דולר יותר עבור הטכנולוגיה החדשה והמהירה יותר.

גודל שרת

 עבור אלו מכם שמשתמשים בוורדפרס ותוהים האם השרתים האלו מותאמים להם, המשיכו לקרוא.

עבור עומסי העבודה של וורדפרס שנשמרים בקלות במטמון, לא נראה כי שרתי הפרימיום שונים משמעותית. זמני התגובה דומים, כמות הבקשות דומה, וזמן התגובה של p95 דומה גם כן. אולם, עבור עומסי עבודה של WordPress שכוללים מעבד יחיד בלבד ולא נשמרים במטמון, מעבד AMD הוא המנצח הברור. זה מספק כמעט פי שניים את הביצועים.

שרת הפרימיום של אינטל טוב מעט יותר מהשרת הבסיסי, אבל אם יש לכם עומסי עבודה של וורדפרס שלא ניתן לשמור אותם בקלות, שרת הפרימיום של AMD בהחלט שווה את העלות הנוספת.

digitalocean wordpress

אם יש ברשותכם שרת של DigitalOcean, המעבר בין השרת הרגיל שלהם לבין שרת ה-Preamium הוא קל ופשוט. כל שעליכם לעשות הוא לעבור ל- Vertical Scaling שנמצא בפלטפורמת Cloudways, להזיז את המחוון כדי לבחור את גודל שרת ה-Premium DO שלכם וללחוץ על Scale Now. 

לאחר מכן אתם תראו הודעת אזהרה בה אתם מסכימים לשינוי השרת, לחצו על Proceed.

היתרונות של DigitalOcean

ל-DigitalOcean יש כמה יתרונות בולטים במיוחד. קודם כל, היא גובה 10-20% פחות ממה שחברות ענן אחרות גובות עבור רוחב הפס (שימו לב להשוואה בתמונה למטה). היבט זה יכול להוביל לחיסכון כספי גבוה ככל שהעסק שלכם גדל. כאשר אתם משקיעים ומגדילים את החברה שלכם, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם חוסכים בעלויות רוחב הפס עם השימוש ב-DigitalOcean.

digitalocean vs aws pricing

מעבר לכך, בין השירותים שהיא מציעה תוכלו למצוא שרתים שהמעבד או הזיכרון שלהם עבר אופטימזיציה כך שהם חזקים יותר או בעלי זיכרון גדול יותר. בנוסף, הם מציעים שירות מאזן עומסים (ברגע שיש עומס גדול מדי על אחד השרתים, המידע עובר בצורה אוטומטית לשרת אחר), API שמאפשר לכם לנהל שרתים ומשאבים בתוך הענן בצורה פשוטה עם בקשות HTTP רגילות. כדי שהחוויה של המשתמשים תהיה פשוטה, רוב הפעולות בפלטפורמה מתבצעות על ידי One-Click-App, כלומר פעולה מהירה על ידי לחצן אחד. יתרונות נוספים הם התקנת חומות אש, גיבויים לשרתים, מאגרי מידע מנוהלים, אפשרות לביצוע Snapshot (תמונת מסך) של השרת ועוד.

לצד כל היתרונות שיש לחברה, יש לה גם חסרון אחד בולט – ממשק הניהול שלה מצריך לשכור איש סיסטם שינהל עבורכם את השרת, זאת מאחר ומערכת הניהול שלה אינה ידידותית עבור אנשים שאינם באים מהתחום הזה. לכן, אחת השותפות המרכזיות של DigitalOcean היא חברת Cloudways שמאפשרת ממשק ניהול יעיל ונוח על גבי התשתית של DigitalOcean.

Cloudways הייתה צריכה לספק ענן חדש על מנת להגיע למספר גדול יותר של חברות קטנות ובינוניות שלא יכולות להרשות לעצמן לאחסן את האתרים שלהם אצל החברות הגדולות כמו AWS או Google Cloud. על ידי שיתוף פעולה עם digital Ocean, הם יכולים לשרת טוב יותר את הלקוחות האלו בעלות נמוכה יותר – מבלי לוותר על אמינות כלשהי.

לכן, רוב האנשים שמאחסנים אתרים ב-Cloudways יבחרו ב-DigitalOcean כספק האחסון שלהם, מאחר והיא הזולה ביותר מבין האפשרויות המוצעות ונותנת תמורה מצויינת למחיר (לדוגמא – המחיר לחודש עבור המסלול הפופולרי ביותר ב-Cloudways הוא 42$, זאת בהשוואה ל86.77$ דרך AWS או 75.29$ ב-Google Cloud). מעבר לכך, שיתוף הפעולה בין השתיים יוצר חווית משתמש נוחה במיוחד שמספקת פתרונות עבור מגוון רחב של לקוחות – אתרים של חנויות איקומרס, אתרים של לקוחות פרטיים, אתרים של סוכנויות ועוד.

cloud digitalocean