איך להגדיר את התוסף W3 Total Cache באתרי וורדפרס

במדריך הזה אנחנו נעבור על הגדרת והתקנה של תוסף הקאש (מטמון אתרים), W3 Total Cache באתרי וורדפרס. לפני שנעביר למדריך ההתקנה, חשוב שכירו את התוסף ואת היתרונות שלו.

מה זה W3 Total Cache?

W3 Total Cache הוא תוסף לאתרי וורדפרס שנועד להאיץ את זמני הטעינה של האתר ולשפר את חווית המשתמש הכוללת. התוסף משתמש במטמון אתרים כדי לשפר את את ביצועי השרת ובכך ליצור חווית גלישה חלקה יותר עבור המשתמשים באתר. כשמגדירים את התוסף בצורה נכונה, הוא לא פוגע בתבנית של האתר או בתוספים אחרים שמופעלים לצידו.

W3 טוטאל קאש

מה היתרונות של התוסף W3 Total Cache?

לתוסף W3 Total Cache יתרונות רבים. הוא מתאים גם לאתרים שנמצאים בשרת אחסון שיתופי (למרות שהוא אופטימלי בשרתי אחסון בענן), הוא מותאם למובייל, מתחבר עם כל פתרון CDN מהמובילים בשוק ויכול לאחסן במטמון מסדי נתונים, דפים, פוסטים, קבצי CSS, קבצי JAVA ועוד.

איך מגדירים את W3 Total Cache בוורדפרס?

טיפ לפני שמתחילים – ל-Cloudways יש פתרון קאש משלה שמותקן כברירת מחדל באתרים בתוך השרתים שלה שנקרא Breeze ואני אישית ממליץ על תוסף הקאש – WP Rocket.

W3 Total Cache - מדריך התקנה והגדרה בוורדפרס

  1. היכנסו לפאנל הניהול שלכם בוורדפרס עם האימייל והסיסמא שלכם.

2. בתפריט בוורדפרס לחצו על Plugins.

טוטאל קאש 2

3. לחצו על Add New ובשורת החיפוש רשמו W3 Total Cache והתקינו אותו.
4. לאחר התקנת התוסף, לחצו על Settings.

חשוב מאוד

ההגדרות הללו חלות על גרסת התוסף 0.9.5. אם יש לכם באתר גרסה ישנה יותר של התוסף W3 Total Cache, מומלץ לעדכן אותו לפני ההגדרה.

טוטאל קאש 3

5. בהגדרות של Page Cache סמנו את הצ'קבוקס ב-Enable ולאחר מכן בחרו ב-Disk:Enhanced מהתפריט הנפתח ולבסוף לחצו על Save All Settings.

טוטאל קאש 4

6. בהגדרות של Database Cache סמנו את הצ'קבוקס ב-Enable ולאחר מכן בחרו ב-Memcached מהתפריט הנפתח ולבסוף לחצו על Save All Settings.

טוטאל קאש 5

7. בהגדרות של Object Cache סמנו את הצ'קבוקס ב-Enable ולאחר מכן בחרו ב-Alternative PHP Cache (APC / APCu) מהתפריט הנפתח ולבסוף לחצו על Save All Settings.
8. בהגדרות של Browser Cache סמנו את הצ'קבוקס ב-Enable ולאחר מכן לחצו על Save All Settings.

טוטאל קאש 6

9. בהגדרות של Reverse Proxy, לחצו על Enable varnish cache purging (אם באתר שלכם לא מותקנת תעודת אבטחה SSL, הוסיפו את ה-URL של האתר שלכם בתוך התיבה Varnish Server).

חשוב מאוד

ההגדרה הזאת תיכנס לתוקף רק כאשר פתרון Varnish יהיה מופעל עבור האתר שלכם בשרת של Cloudways. כדי לבדוק אם Varnish מופעל אצלכם – עברו למדריך הבא.

טוטאל קאש 7

אם באתר שלכם מותקנת תעודת אבטחה SSL, עליכם להוסיף port עם המספר 80808 בסוף ה-URL ששמתם בתוך התיבה של Varnish Server ולאחר מכן לחצו על Save All Settings.

זהו! למדתם איך להתקין ולהגדיר את התוסף W3 Total Cache באתרי וורדפרס

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים