מערכת ניטור שרתים של Cloudways

במדריך זה נסביר כיצד פועלות התראות ניטור השרתים ומתי הן מופעלות. אין שום דבר ספציפי שעליכם לעשות או להגדיר כדי שזה יעבוד. אפשרות זו מופעלת ופועלת כברירת מחדל בכל החשבונות ובכל השרתים.

הקדמה

הדבר הראשון שיש לשים לב אליו במערכת ניטור שרתים הוא שהיא עוקבת אחר השרת עצמו ורכיבי הליבה של מחסנית האינטרנט שלנו (Nginx, Varnish, Apache, Memcached ו-MySQL). מערכת הניטור אינה מפקחת על אתרים בודדים בתוך השרת שלכם.
אתם יכולים לאתר אתר מסויים בשרת שלכם על פי מספר קריטריונים, כמו קוד חריג ותצורה שגויה. מערכת הניטור לא תזהה זאת (מכיוון שהאתר והשרת עובדים בסדר). לכן, מערכת הניטור של Cloudways דואגת לתקינות השרת האתרים שבו. עבור אתרים ספציפיים, ניתן להשתמש בכלים כמו Pingdom ו-Cloudways שוקלים להוסיף תוסף זה לשירות שלהם.

איך זה עובד?

ל-Cloudways יש מערכת ניטור שרתים המספקת עדכונים מתמידים מהשרתים שלה. בנוסף, Cloudways הגדירה את כל שירותי הליבה של המחסנית שלה (Nginx, Varnish, Apache, Memcached ו-MySQL) כך שהם ינסו לתקן בצורה אוטומטית כל בעיה בה הם נתקלים. לכן, רוב הנושאים מסודרים לבד, ללא צורך בהתערבות שלכם.

כאשר מתעוררת בעיה, מערכת הניטור של Cloudways מגיבה באופן הבא:

– אם אין חיבור עם השרת במשך 10 דקות, יישלח דוא"ל התראה לכתובת הדוא"ל הרשומה של החשבון בו נמצא השרת.

– עם התחדשות הקשר עם השרת, דוא"ל נוסף יישלח לכתובת הדוא"ל הרשומה שתודיע על שינוי הסטטוס.

– אם אחד משירותי הליבה של השרת מושבת יותר מ-10 דקות (התיקון האוטומטי נכשל מאיזושהי סיבה), דוא"ל התראה יישלח לכתובת הדוא"ל הרשומה של החשבון בו נמצא השרת.

– באופן דומה, כאשר השירות יחזור לפעולה, דוא"ל נוסף יישלח לכתובת הדוא"ל הרשומה שתודיע על שינוי הסטטוס.

ניתן להגדיר ערוצים שונים דרך CloudwaysBot ולהוסיף את חברי הצוות שלכם לקבלת התראות ניטור על שרתים, אתרים, אבטחה, ביצועים וכו'. המטרה של Cloudways, תוך שהם מעדכנים אותך על הנעשה בשרתים שלכם, היא לנסות למזער את מספר הודעות הדוא"ל ואת מספר ההודעות הלא נכונות שאתם מקבלים. Cloudways תנסה לשחזר את השרת / שירותים באופן אוטומטי, ורק אם לא תצליח – היא תשלח לכם מייל.

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים