מה ההבדל בין אישור גישה מסוג Master Credentials לבין Application Credentials

פלטפורמת Cloudways מציעה שני סוגים של אישורים בכדי לתת גישה לשרתים ולאתרים. האחד הוא Master Credentials, ואחר הוא Application Credentials.

Master Credentials

Master Credentials הם האישורים החזקים ביותר בשרת Cloudways. הם נותנים לכם גישה מרחוק לשרת באמצעות SSH ו-SFTP וגם גישה לכל האתרים בתוך השרת כולו. אתם גם יכולים להשתמש באישורים אלה כדי לקבל גישה מרחוק למאגרי המידע MySQL המתארחים באותו שרת. לבעל החשבון יש גישה ל-Master Credentials של כל השרתים בחשבונו. בעל החשבון יכול גם ליצור חברי צוות באמצעות פלטפורמת Cloudways; וכך, להעניק להם גישה בהתאם על ידי הגדרת התפקיד שלהם.

גישה ל-Master Credentials

Master Credentials קשורים לשרתים. בכדי להשיג אותם, ראשית עליכם לבחור את השרת המבוקש שלכם, שנמצא בטאב Servers (נמצא בתפריט העליון), כפי שמוצג בתמונה למטה:

בחרו את השרת המבוקש שלכם, שנמצא בטאב Servers

תחת Server Management, אתם יכולים למצוא את ה-Master Credentials שלכם, עם כתובת ה-IP הציבורית של השרת.
טיפ:
העתקת אישורים אלה (שם משתמש וסיסמה) היא פשוטה מאוד. נדרש רק ללחוץ על השדות הרלוונטים (שם משתמש, סיסמה), והם יועתקו אוטומטית ללוח שלכם. לחלופין, תוכלו להציג את הסיסמה על ידי לחיצה על view (אייקון של עין).

אתם יכולים למצוא את ה-Master Credentials שלכם, עם כתובת ה-IP הציבורית של השרת

עריכת ה-Master Credentials

עריכת האישורים יכולה להתבצע על ידי לחיצה על כפתור העריכה, שמיוצג על ידי האייקון של העט. הוא נמצא לצד ה-Master Credentials.

עריכת האישורים יכולה להתבצע על ידי לחיצה על כפתור העריכה

Application Credentials

אישורים אלה מעניקים ל-SFTP (ניתן להפעיל גם SSH) גישה לאתר ספציפי בשרת. תוכלו להשתמש בהם גם לגישה מרוחקת של MySQL.

עריכת ה-Application Credentials

Application credentials קשורים לאתרים. כדי להשיג את האישורים האלו, תחילה עליכם ללחוץ על Applications, שנמצא בתפריט העליון ואז ללחוץ על האתר המבוקש שלכם, כפי שמוצג מטה:
לחצו על האתר המבוקש
תחת Application Management, אתם יכולים למצוא את האישורים שלכם עם כתובת ה-IP הציבורית של השרת.
טיפ: העתקת אישורים אלה (שם משתמש וסיסמה) היא פשוטה מאוד. נדרש רק ללחוץ על השדות הרלוונטים (שם משתמש, סיסמה), והם יועתקו אוטומטית ללוח שלכם. לחלופין, תוכלו להציג את הסיסמה על ידי לחיצה על view (אייקון של עין).
העתקת אישורים בצורה אוטומטית

מחיקת ה-Application Credentials

מחיקת האישורים כולה להיעשות על ידי לחיצה על אייקון האשפה.

הוספה של Application Credentials

לאחר יצירת אתר חדש, באפשרותכם ליצור קבוצות אישורים מותאמות אישית עבור האתר הנ"ל, על ידי ביצוע השלבים שהוזכרו להלן:

  1. אם אתם יוצרים את המשתמש הראשון באתר, לחצו על הרווחים הריקים שנמצאים לצד שם המשתמש והסיסמה, והקלידו את שם המשתמש והסיסמה שלכם. לחילופין, אפשר ללחוץ על ADD ותופיע תיבה המבקשת להזין שם משתמש וסיסמה.
  2. לאחר שתסיימו, לחצו על ADD.
תחת Application Management, אפשר למצוא את האישורים שלכם עם כתובת ה-IP הציבורית של השרת

עריכת ה-Application Credentials

אם מסיבה כלשהי אתם רואים לנכון לשנות את האישורים הללו, ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתור העריכה (אייקון של עט), כמוצג להלן:

עריכת ה-Master Credentials

חשוב לדעת: בעלי חשבונות יכולים ליצור Application Credentials מרובים. חברי הצוות יכולים ליצור סט אחד של Application Credentials עבור כל אתר שיש להם גישה אליו.

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים