כיצד להגדיר גיבוי בענן ברמת השרת ב-Cloudways

כיום, לנהל אתר זה כבר לא עניין מסובך, אבל זה לא אומר שדברים לא יכולים להשתבש.

כאשר אתה מוחק בטעות את קבצים קריטיים, שובר את הפונקציונליות של האתר שלך במהלך הפיתוח, או פשוט רוצה לחזור לגרסה קודמת של האתר שלך, גיבוי מסודר יכול להיות המושיע שלך, כך שתמיד תוכלו לשחזר את האתר שלכם.

גיבוי אינו רק תכונה, אלא דרישה עסקית למניעת אובדן עסק ומצבים בלתי צפויים. זה גם לא קשה להגדיר את הגיבוי ברמת השרת מכיוון ש- Cloudways מציעה לך את הגיבוי האוטומטי בלי קשר לגיבויים ידניים. גיבויים אוטומטיים הם שימושיים, כך שאינך צריך לדאוג לגיבויים ידניים באופן קבוע. מדריך זה מסביר את האפשרויות המובנות של גיבויים ברמת השרת הקיימים בפלטפורמת Cloudways וכיצד תוכלו למקסם את האפשרויות הזו לצרכים שלכם.

גיבוי בענן לאתר לעומת גיבויים מקומיים בשרת

כפי שהשם מרמז, גיבוי בענן נוצרו פעם בשרת ומיוצאים לפתרון אחסון גמיש ומאובטח בענן. זה ממזער את הסיכון לקבצים שלך ומפחית נזקים במקרה שספק התשתית שלך או השרת עצמו יגרמו לבעיה כלשהי. ניתן לבצע אוטומציה של גיבוי שרת בענן ותוכלו גם לעשות גיבוי ידני.

כעת אנו יודעים כי הגיבויים מחוץ לאתר נוצרים תחילה בשרת ואז מיוצאים; לכן השימוש נעשה באיזור שטח דיסק באופן זמני עד להעברת הנתונים המגובים לחלוטין. לאחר העברת הנתונים, המערכת תמחק את העותקים המקומיים אם ברצונך לשמור עותק מקומי זה בשרת, המכונה גם גיבוי מקומי.

גיבויים ברמת השרת לעומת גיבויים ברמת האתר

הגיבוי ברמת השרת פירושו כי נלקח גיבוי של כל האתרים (קבצי אינטרנט כולל מסד נתונים) שנמצאים בשרת שלך. מצד שני, גיבוי ברמת באתר אומר שרק האתר שבחרת מגובה. הגיבוי ברמת האתר יכיל את כל התוכן מספריות public_html ו-private_html שלך יחד עם עותק של מסד הנתונים של האתר. כל תיקיה או קבצים אחרים שנמצאים בספריית הבית של היישום שלך אינם כלולים בגיבוי. אנו ממליצים לך לשמור קבצים / תיקיות חשובים בספריית private_html שלך, כך שהם יהיו כלולים אוטומטית לצורך הגיבוי.

כדי לפשט: גיבוי ברמת השרת – אוסף של כל גיבויי האתרים מהשרת שלך.

כיצד להגדיר גיבוי בענן ברמת השרת

הגיבוי בענן ברמת השרת כבר מוגדרים עם הגדרות ברירת מחדל בעת הפעלת שרת חדש. הגדרות ברירת המחדל כוללות עותק גיבוי ברמת השרת בשעה 6 בבוקר (UTC) מדי יום ושמירה עליו למשך שבוע. ניתן להתאים אישית את ההעדפות הללו בהתאם לצרכים שלך. אנו ממליצים לשמור על לוח הזמנים לגיבוי לשעות שאינן בשיא (באמצע הלילה), כדי למנוע הפרעה למשאבי השרת במהלך מחזור הגיבוי. בואו נסתכל כיצד תוכלו להגדיר גיבוי ברמת השרת עם העדפותיכם הרצויות באמצעות פלטפורמת Cloudways.

נגן וידאו אודות גיבוי בענן ברמת השרת

שלב 1 – נווט אל גיבויים

היכנס לפלטפורמת Cloudways שלך באמצעות כתובת הדוא"ל והסיסמה שלך.

1.משורת התפריטים העליונה, פתח את Servers.

2.לאחר מכן בחר את השרת הרלוונטי. 

בחירת שרת רלוונטי

3. בחלק Server Management, בחר Backups מסרגל הניווט.

היכנסו ל-Backups

שלב 2 – הגדרת העדפות גיבוי

בשלב זה יש לך שליטה מלאה על האופן שבו ברצונך להגדיר את מחזור גיבוי השרת שלך.

  1. Schedule Time: השתמש באפשרות זו כדי לבצע גיבויים אוטומטיים בזמן המועדף עליך. אפשרות זו זמינה רק אם תדירות הגיבוי מוגדרת ליום ומעלה. שים לב שהשרת שלך משתמש בזמן האוניברסלי המתואם (UTC), לכן הקפד להמיר אותו לאזור הזמן שלך.
  2. Backup Frequency: הגדר תדירות גיבוי אוטומטי שנע בין שעה לכל שבעה ימים. תדירות של שעה פירושה, שגיבוי של כל היישומים בשרת שלך יבוצע כל שעה באופן אוטומטי. תדירות של 7 ימים פירושה שגיבוי של כל היישומים בשרת יבוצע כל שבעה ימים (גיבוי שבועי אחד). אנחנו ממליצים לעשות גיבוי פעם ביום
  3. Backup Retetion: הגדר שמירה של גיבוי בין שבוע לארבעה שבועות. זה קובע כמה זמן הגיבויים מאוחסנים וזמינים לשימוש. אנחנו ממליצים לעשות גיבוי לארבעה שבועות
  4. לאחר שתסיים להגדיר את כל ההעדפות הרצויות, לחץ על Save Changes.
הגדרת העדפות גיבוי

מנגנון גיבוי בענן

חבילת תוכנת הגיבוי שלנו מספקת גיבויים מרחוק בגרסאות מאובטחות. מערכת הגיבוי עובדת בצורה ישירה; כאשר גיבוי נלקח בפעם הראשונה, הוא ייקח גיבוי מלא וייצור גיבויים מצטברים במחזור הבא.

גיבויים מצטברים מורכבים מאותם קבצי אתרים אינטרנט שהתגלו כחדשים או שונו מאז מחזור הגיבוי הקודם. מסד הנתונים מגובה במלואו בכל פעם שנוצר גיבוי מכיוון שהוא נשמר בקובץ יחיד בפורמט .sql. גיבויים מצטברים מהירים יותר מגיבוי מלא וזה מונע נטילת גיבוי מחדש של נתונים מיותרים. לכן, השרת שלך נתקל גם בעומס מינימלי, מה שמסייע בשיפור ביצועי האתר. במהלך תהליך הגיבוי המצטבר, המערכת תריץ סדרת בדיקות השוואה לזיהוי הקבצים הנדרשים לגיבוי. אנו יכולים לשחזר את הנתונים שלך עד לנקודת הזמן שבה נלקחו כל אחד מהגיבויים המצטברים או המלאים.

מקרה לדוגמא:

בואו נסתכל על מקרה לדוגמה כדי לראות מה קורה אם תגדירו את תדירות הגיבוי ביום אחד ושמירת הגיבוי כשבוע (העדפת ברירת מחדל) כדי להבין טוב יותר את המנגנון הזה, במקרה זה המספר הכולל של העותקים המלאים יהיה שניים, יחד עם שישה עותקים מצטברים. למשל, אם השקת שרת ב -31 בדצמבר, עותק הגיבוי המלא הראשון ייווצר ב -1 בינואר. לאחר מכן, המערכת תמשיך ליצור גיבויים מצטברים במשך ששת הימים הקרובים. ב- 8 בינואר המערכת תיצור את הגיבוי המלא החדש שלך, ואחריו סדרת גיבויים מצטברים.

גיבוי בשרת - מקרה לדוגמא

שמירה על תדירות גיבוי יומית זהה והגדלת תקופת השמירה ליותר משבוע תיצור תוספת לינארית במספר הגיבויים; לפיכך, יידרש מקום רב יותר במיקום הגיבוי בענן כדי להחזיק את נתוני הכמות המועתקים.

מקרה לדוגמא - גיבוי בשרת

לפי הדוגמה שלעיל, אנו יכולים לראות שיש לנו שלושה גיבויים מלאים, כאשר נוצרים שניים עשר גיבויים מצטברים. לאחר יצירת הגיבוי המלא הרביעי, ערכת הגיבוי הראשונה תוסר.

חָשׁוּב:

  1. גיבויים עוברים כיווץ לפני שיוצאו לאחסון מחוץ לאתר.
  2. הגיבויים מאוחסנים בצורה בטוחה ואנונימית כדי להגן על פרטיותך.

גודל גיבוי בענן

כעת תוכל גם להציג את גודל נתוני הגיבוי שלך עבור שרת מסוים המאוחסן בענן. לידיעתך, נתונים סטטיסטיים אלה אינם מעודכנים בזמן אמת; לכן, מספרים אלה עשויים להשתנות מבחינת מה שנאגר ומה גודל הגיבוי. לכן, הקפד לראות את היום והשעה שעודכנו לאחרונה כדי לאמת את גודל הנתונים המגובים באותו רגע נתון. היום והשעה המעודכנים האחרונים אינם מייצגים שהשרת שלך גובה באותו רגע נתון, מכיוון שהשרת ימשיך לקחת גיבויים בהתחשב בהגדרת העדפותיך.

גיבוי בענן

כיצד לגבות באופן ידני

מלבד גיבויים אוטומטיים, תוכל גם לעשות גיבוי ידני a.k.a על פי דרישה, גיבוי ברמת השרת על ידי לחיצה על TAKE BACKUP NOW.  גיבויים באופן ידני יופיעו בנקודות השחזור שלך, אך לגיבויים האוטומטיים השגרתיים לא תהיה שום השפעה.

גיבוי ידני ייצור גיבוי מצטבר או גיבוי מלא בהתאם לסוג ומצב הגיבוי האחרון. אם הגיבוי שתוכנן קודם לכן היה מלא, הוא היה יוצר גיבוי מצטבר; אם בצד השני, גיבוי מלא נמצא הבא בתור או שמעולם לא נוצר (גיבוי ראשון), הוא ייצור גיבוי מלא.

איך לגבות באופן ידני את השרת

גיבויים מקומיים

הגיבויים מחוץ לאתר נוצרים תחילה בשרת ואז מיוצאים; לכן המערכת עושה שימוש באזור שטח דיסק באופן זמני עד להעברת הנתונים המגובים לחלוטין. לאחר העברת הנתונים, המערכת תמחק את העותקים המקומיים. אם ברצונך לשמור עותק מקומי זה בשרת, תוכל להפעיל את הגיבוי המקומי שישמור על הגיבוי האחרון שלך בשרת. כדי להימנע ממילוי עותקי הגיבוי הנוספים של השרת, הוא ישמור רק את הגיבוי האחרון וכל עותקים אחרים יימחקו עם יצירת הגיבוי החדש.

 לידיעתך, אינך יכול ליצור גיבויים מקומיים לאתר יחיד, אלא הוא יכיל גיבוי של כל האתרים הקיימים בשרת שלך.

כיצד להוריד גיבויים

זוהי גישה טובה וחכמה לשמור את הגיבויים שלך ביותר ממיקום אחד. כל הגיבויים ניתנים להורדה, כך שתמיד תוכלו לאחסן אותם במחשב שלכם או דיסק קשיח חיצוני. באפשרותך לאפשר גיבויים מקומיים להורדת הגיבוי האחרון שנשמר בשרת שלך

הפעילו את האופציה Local Backups בשביל גיבויים מקומיים

גיבויים מקומיים בשרת

כיצד למחוק גיבויים מקומיים

אם ברצונך למחוק את עותק הגיבויים המקומיים מהשרת שלך, לחץ על סימן האשפה, כפי שמוצג בתמונה למטה.

איך למחוק גיבויים מקומיים בשרת
זהו זה! למדת על הגדרת התצורה של הגיבוי ברמת השרת והפונקציונליות שמאחורי תכונה זו.

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים