מה זה גיבוי בענן - כל המידע שאתם צריכים לדעת

כל החברות בעולם, בין אם הן קטנות או גדולות, זקוקות למאגר שישמור על המידע שלהם במקום מסודר וגם יגבה אותו על מנת שהמידע יישמר. כך הפך הגיבוי בענן לאפשרות אחסון האתרים המובילה בשוק. כיום תוכלו למצוא שירות זה אצל כל החברות המובילות בעולם – Google Cloud, Amazon, DigitalOcean, Vultr ו-Linode, שמציעות פתרונות גיבוי בשרת בענן שיעזרו לכם לאבטח את המידע שלכם ולוודא שהוא מגובה בכל עת וניתן לגשת אליו מכל מקום.

מה זה גיבוי בענן?

גיבוי בענן הוא שירות שניתן לרכוש מחברות שיש להן משאבי תשתית ומחשבים, כאשר המטרה היא לגבות תכנים של חברות וארגונים אחרים, כמו גיבוי אתר וורדפרס. הוא מאפשר לכם לגבות טקסטים, מסמכים, סרטוני וידיאו, תמונות, אתרים, תוכנות ועוד. השירות מאפשר לכם לגבות באופן יום יומי את כל החומרים של הארגון, זאת על גבי ענן דיגיטלי מפותח. כך אתם יכולים לגבות את המידע שלכם, ללא צורך ברכישת שרתים פיזיים לצורך הגיבוי. מעבר לכך, מידע המגובה בענן מאובטח הרבה יותר.

שירותי גיבוי בענן

מה הם היתרונות של גיבוי שרת בענן?

גיבוי שרת בענן היא אפשרות מצוינת עבור כלל העסקים, מכמה סיבות עיקריות. ראשית, הוא מוביל לחסכון משמעותי בזמן, עלות ומשאבים. ברגע שאתם עוברים לגיבוי מסוג זה, אתם לא צריכים להשקיע בתשתיות או אנשי סיסטם שיתפעלו את השרתים הפיזיים. יש לכם אפשרות לנהל מרחוק בעצמכם את השרת ולהנות מזה. שנית, הוא מעניק לכם בטחון ושקט נפשי. אתם לא צריכים לחשוש מתקלות חוזרות שצריך לטפל בהן, או לאובדן של הנתונים שלכם. דאגות אלו נפתרות על ידי העתקה (גיבוי) של מאגר הנתונים שלכם אל מספר שרתים בענן, כך שגם אם אחד מהם נתקל בתקלה – המידע שלכם בטוח וניתן להשתמש בו. מעבר לכך, על ידי שירות גיבוי שניתן באופן וירטואלי לחלוטין, הגיבוי הופך לפשוט יותר ונוח יותר. כך למשל, אתם יכולים להוסיף שטחי אחסון לגיבויים בצורה מיידית. אתם לא צריכים להמתין שהשרת החדש שרכשתם יגיע, אלא פשוט לבצע לחיצה מהירה ולהוסיף לעצמכם שטחי אחסון נוספים. 

מה השירותים שאתם מקבלים?

  1. גיבוי ברמת השרת – הכוונה היא שמתבצע גיבוי של כל האתרים שנמצאים בשרת שלכם.  מערכת הגיבוי מבוססת על מערכת בה מאחסנים קבצים ברשת האחסון המרוחק (Amazon Bucket Storage) כך שתוכלו להתאושש בקלות במקרה ותמחקו בטעות את השרת או האתרים שלכם.
    אפשרות גיבוי השרת מקיפה יותר מאשר גיבוי ברמת האתר, מאחר ובחירה באפשרות זו תגבה רק את האתר הספציפי שבחרתם. הגיבוי ברמת השרת יעיל וקל לביצוע, מכיוון ש- Cloudways מציעה גיבוי אוטומטי בלי קשר לגיבויים ידניים. כך תוכלו לבחור זמן ספציפי בו תרצו שהשרת שלכם יעבור גיבוי, ותוכלו לסמוך על כך שהאתר שלכם שמור ומגובה, מבלי לבצע את הפעולה בצורה עצמאית בכל פעם מחדש.
  2. גיבוי Snapshot – מאפשר לכם לתזמן גיבויים שוטפים ומערכת מלאה של כל התוכן בשרת שלכם לגיבוי מחוץ לאתר. בהשוואה לגיבויים רגילים, גיבויי Snapshot יפחיתו באופן משמעותי את זמן השחזור עבור מערכי נתונים גדולים (קבצים ו- DB של יותר מ-10 GB). מעבר לכך, קחו בחשבון שגיבויים רגילים ימשיכו לעבוד במקביל. 

את הגיבויים אתם יכולים להוריד למחשב האישי שלכם.

שימו לב כי רק שרתי גוגל (GCE) ואמאזון (AWS) תומכים בגיבויים אלו ב-Cloudways.

גיבוי שרת בענן

אחסון בענן וגיבוי בענן - מה ההבדל?

רבים נוטים להתבלבל בין שני המונחים, לכן נסביר בקצרה על כל אחד כדי שזה יהיה ברור יותר.

אחסון בענן זוהי דרך לשיתוף קבצים עם משתמשים אחרים מכל מקום, תוך שאתם יכולים לגשת לקבצים מכל מכשיר המחובר לאינטרנט, באמצעות שם משתמש וסיסמא. אתם בוודאי מכירים את האפשרות הזאת בתור דרופבוקס או גוגל דרייב. אחסון בענן אינו מבטיח לכם גיבוי של הקבצים שלכם וניטור אחריהם. זאת אומרת שאם השרת נתקל בבעיה מסוימת ו"נופל", אתם עלולים לאבד את הנתונים שלכם. בנוסף, ניתן לאחסן בשירות כזה רק קבצים ותיקיות, אי אפשר לאחסן מידע של תוכנות, אתרים או אפליקציות.

לעומת זאת, גיבוי בענן זה יישום מבוסס ענן שמאפשר לכם לגבות באופן אוטומטי את כל המידע שנמצא בשרת ולוודא שבעת תקלה, המידע שלכם מאובטח ושמור כמו שצריך. באמצעותו אתם יכולים לאחסן תוכנות, אתרים, אפליקציות, תמונות ועוד. זה עניין חשוב במיוחד, מאחר ואחסון האתרים שלכם הוא הכרחי בעידן הטכנולוגי. תחשבו מה המבקרים של האתר שלכם יחשבו אם יום אחד הוא יקרוס, או אם המידע שהיה באתר ייגנב וכתוצאה מכך פרטים מסוימים שלהם יתפרסמו. האם זה יציג אתכם באור חיובי? שירות גיבוי זה פותר לכם את הדאגה הזאת ומאפשר לכם לעבוד ללא חשש.

גיבוי אתר וורדפרס

סיכום

אין ספק שבעידן של היום, עסקים קטנים כגדולים צריכים לאמץ את הפתרון החדשני הזה ולעבור לשיטת הגיבוי בענן. אנו ממליצים לכם בחום לעבור לאחת מחברות אחסון האתרים המובילות בעולם – Vultr, AWS,  Google Cloud או DigitalOcean שמציעות שירותי ענן ומאפשרות לכם לעבוד בראש שקט, מבלי לחשוש שהמידע שלכם ייפגע. אם אתם מעוניינים לעשות זאת בצורה יעילה עוד יותר, היכנסו ל-Cloudways, שתאפשר לכם לנהל מרחוק את השרתים שלכם ולעשות זאת בקלות.