פתרונות אחסון של DigitalOcean ב-Cloudways

פלטפורמת Cloudways מציעה שילוב של אחסון DigitalOcean Block עם שרת ה-digital ocean שלכם. אם נגמר לכם שטח הדיסק ואתם צריכים יותר שטח אחסון, אז Block Storage היא האפשרות שעליכם להשתמש בה. בואו ונצלול לעומק כדי להבין מה זה Block Storage, מדוע אתם זקוקים לו וכיצד תוכלו להוסיף אותו לשרת שלכם.

פתרונות אחסון של DigitalOcean ב-Cloudways

מה זה Block Storage?

ניתן להתייחס אל ה-Block Storage כאל תוספת אחסון לאתר. ה-Block Storage הם התקני אחסון מבוססי רשת המשמשים להפעלת השרת עם נפחי אחסון נוספים. זוהי חומרה המספקת מקום לאחסון נתונים, ממש כמו פתרונות אחסון מסורתיים כגון כונן SSD, כונן דיסק קשיח (HDD) וכו'.

למה להשתמש ב-DigitalOcean Block Storage?

 • DigitalOcean Block Storage מועיל כאשר אתם זקוקים ליותר מקום בדיסק אך לא ליותר זיכרון וכוח עיבוד בשרת שלכם. לדוגמא, אם נגמר לכם שטח הדיסק המוקצב לכם מכיוון שהאתר שלכם מכיל קבצים גדולים כגון תוכנה, קבצי אודיו ווידאו, משחקים, מסמכים או כל תוכן אחר להורדה, אז צירוף ה-Block Storage היא אפשרות מצוינת להגדלת שטח אחסון שרתים. 
 • זהו אחסון מבוסס SSD, מה שאומר שהוא מציע מהירות קריאה / כתיבה מהירה מאוד. האחסון זמין מאוד מכיוון ש-digital ocean משכפלת את הנתונים שלכם מהחומרה מספר פעמים על גבי שרתים שונים כדי להפחית את הסיכויים לאובדן נתונים במקרה של תקלה בחומרה.
 • התשתיות של DigitalOcean אמינות ומאובטחות מכיוון שהנתונים שלכם נשמרים מוצפנים בעת העברתם וכן בזמן שגרה, מה שמבטיח שלא תתקיים שום התערבות חיצונית.

 • DigitalOcean Block Storage זול, מחירו נע החל מ-0.10$ / ל1GB לחודש, כלומר רק 1$ עבור נפח של 10GB.

 • אתם יכולים בקלות לשנות את אמצעי האחסון של Block Storage מ-10GB עד 1TB באמצעות פלטפורמת Cloudways.

מס' נקודות חשובות שצריך לזכור

 • Block Storage זמין כעת לשרתים הממוקמים בלונדון, סן פרנסיסקו, סינגפור, ניו יורק, אמסטרדם, פרנקפורט, טורונטו ובנגלור.
 • בשרתים מבוססי סן פרנסיסקו וניו יורק, Block Storage זמין רק אם השרת שלכם נוצר לאחר 22 בדצמבר 2017. אם השרת שלכם הושק לפני תאריך זה, תוכלו לשכפל את השרת הנוכחי שלכם ולבצע את ההוראות שלמטה כדי להפעיל את ה-Block Storage.
 • אם אינכם מצליחים לגשת למקטע Block Storage או אם תקבלו הודעה על חוסר הזמינות של Block Storage בפלטפורמת Cloudways, ככל הנראה, ל- digital ocean עשויה להיות הגבלה מסוימת עקב פעילות תחזוקה וכו'.
 • שימו לב שברגע שה-Block Storage מצורף, כל קבצי האינטרנט של האתר שלכם ומסד הנתונים יעבור לנפחי ה-Block Storage, והדיסק הקודם שלכם יהפוך ללא זמין לשימוש או לגישה.
 • לא ניתן להקטין את צמצום האחסון ולנתק אותו ישירות; אתם צריכים לשכפל את השרת שלכם כדי לנתק אותו.

איך לצרף את ה-DigitalOcean Block Storage

נגן וידאו אודות ocean-2-backup-youtube

לפני שאנחנו מתחילים, חשוב לציין כי מומלץ לעשות את הפעולות הבאות בשעות בהן האתר שלכם נתקל בתנועה מינימלית מכיוון שהאתר שלכם יהפוך ללא-נגיש למשך מספר דקות במהלך התהליך.

שלב ראשון: ראשית, התחברו אל פלטפורמת Cloudways באמצעות הסיסמא ושם המשתמש שלכם.

 1. ברגע שהתחברתם, לחצו על Servers בשורת התפריט העליונה.
 2. לאחר מכן, בחרו את השרת הרצוי.
שטח אחסון

שלב שני:

ברגע שאתם נמצאים תחת Server Management:

1. בחר את Vertical Scaling מתפריט הניווט השמאלי.
2. עברו לכרטיסייה Block Storage.

Vertical Scaling

שלב שלישי:

בכרטיסייה Block Storage:

 1. סמנו V לצד האפשרות Attach Block Storage.
 2. עכשיו, תגררו את המחוון או הזינו את נפח האחסון הרצוי ב-GB. בדוגמה זו אנו מצרפים נפח של 40 ג'יגה.
 3. כעת, תראו את סכום החיוב של תוכנית השרת שלכם וחיוב ה-Block Storage, שהוא 0.10$ ל-1 גי'גה לחודש. בדוגמה זו, עלות תוכנית השרת 10 דולר לחודש עם עלות Block Storage של 4 דולר (10 סנט כפול 40, שזה 40GB) = ביחד 14 דולר
 4. לבסוף, לחץ על Attach Now.

חשוב לדעתברגע שמצורף ה-Block Storage, כל קבצי האינטרנט של האתר שלכם ומסד הנתונים יעברו לנפח האחסון של ה-Block Storage, והאחסון הקודם שלכם לא יהיה זמין לשימוש או לגישה.

Block Storage

כעת, תתבקשו לקרוא מס' הנחיות הנוגעות לפעולה שאתם מבצעים. לאחר הקריאה, לחצו על Proceed

ATTACHING WARNING

זהו, הוספתם את ה-Block Storage של DigitalOcean בהצלחה. אם ברצונכם להגדיל את נפח האחסון שלכם בעתיד, תוכלו לעשות זאת בקלות בשיטה זו.

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים