מה ההבדל בין דומיין ראשי לסאב דומיין, ואיך להגדיר אותם נכון

מאמר זה יסביר את ההבדל בין דומיינים ראשיים לסאב-דומיינים וכן ינחה אתכם במיפוי הדומיינים הראשיים והדומיינים הנוספים בפלטפורמת Cloudways.

דומיין הוא שם האתר או כתובת האתר. כידוע, מחשבים מתקשרים באמצעות כתובות ה-IP דרך האינטרנט, שזו סדרת מספרים, למשל: 192.168.0.XX. דומיין אתר נקרא גם hostname או רק domain והוא מצביע על כתובת IP מוגדרת. קל לזכור שם דומיין או hostnames מאשר מספר של כתובות IP, ולכן קל למשתמש לנווט לאתר המסוים. שם דומיין יכול להיות שילוב של אותיות ומספרים (במקרים מסוימים, מקף (-)) כמו גם סיומות כגון .com, .net, .co, וכו' (למשל cloudways.com).

שימו לב: שם הדומיין נרשם תחילה דרך רשם הדומיינים ואז ניתן להשתמש בו. בשני אתרים לא יכולים להיות שמות דומיינים זהים.

דומיין ראשי

אתם בוודאי שואלים מה זה דומיין ראשי. דומיין ראשי הוא דומיין הבסיס, אשר מוגדר לפנות תחילה לכתובת ה-IP שצוינה – למשל, example.com.

סאב-דומיין

סאב דומיין הוא קבוצת משנה של הדומיין הראשי הקיים. סאב-דומיינים משמשים לניווט ולארגון בקטעים השונים באתר האינטרנט שלכם, ורוב המפתחים משתמשים בו לסביבת הבדיקה שבה הם בודקים תוספים שונים, עובדים על פיתוח לפני שהם מעבירים את האתר לפעילות מלאה – למשל, store.example.com. ספריית המשנה של אותה דוגמה תהיה example.com/store.

סאב-דומיין הוא דומיין עם קידומת. ניתן להשתמש בסאב-דומיין לאירוח אתרים נוספים או כחלק נוסף מהדומיין הראשי.

דומיין נוסף

דומיינים נוספים מתייחסים לשמות נוספים שאליהם תרצן שהאתר שלכם יגיב (כלומר www.alternateexample.com). דומיינים נוספים יכולים להיות גם סאב-דומיינים. Cloudways מאפשרת לכם חופש מוחלט לנהל ולמפות את הדומיינים שלכם כמו שאתם רוצים.

הנה כמה צעדים פשוטים לתחילת העבודה שיעזרו לכם למפות דומיינים ראשיים ודומיינים נוספים באמצעות הממשק ניהול של Cloudways:

כיצד להגדיר דומיינים ראשיים ודומיינים נוספים

הדומיין הראשי משמש לגישה לאתר שנוצר משרת Cloudways. הוספת דומיין תחת אפשרות זו תקבע את כתובת ה-URL הבסיסית / כתובת ה-URL הביתית בבסיס הנתונים עבור האתר שלכם. סאב-דומיינים מתייחסים לשמות נוספים ולכן לחצו כאן כדי ללמוד על הליך מיפוי הדומיינים הראשיים והנוספים והוספת רשומות DNS בהתאם.

זהו זה! למדתם את ההבדל בין דומיינים ראשיים לסאב-דומיינים וכן על מיפוי והוספה של רשומות DNS.

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים