כיצד להשתמש במנהל מסד נתונים של Cloudways

במאמר זה תוכלו ללמוד מהו מסד נתונים, מערכת לניהול מסד נתונים, וכיצד להשתמש במנהל מסד הנתונים של Cloudways לניהול מסדי הנתונים שלכם. נרצה להשתמש במסד הנתונים בשביל לערוך סיסמאות, או אם יש לנו בעיות באתר שניתנות לטיפול רק בעזרת עריכת מסד הנתונים.

אז מהו מסד נתונים?

מסד נתונים הוא מערכת נתונים מובנית ומאורגנת. מסד נתונים אינטרנטי הוא מסד נתונים המיועד לניהול דרך האינטרנט או באופן דיגיטלי מערכת ממוחשבת. במונחים של מחשוב, מסד נתונים מתייחס לתוכנה המשמשת לאחסון וארגון נתונים. חשוב על זה כארון של קבצים בו אתה שומר נתונים בקטעים שונים הנקראים טבלאות. כאשר אתה זקוק לקובץ מסוים, אתה בוחר את החלק הספציפי בטבלה ומקבל את הקובץ (הנתונים) שאתה צריך.

מה זה DBMS ומנהל מסד הנתונים?

מערכת לניהול מסד נתונים – Database Management System (בקיצור DBMS) – משמעותו מערכת לניהול מסדי נתונים. זו תוכנה או קבוצה של תוכנות שמיועדות לבקרה על אחזור, אחסון ושינוי של נתונים במסד הנתונים. אחת הדוגמאות ל-DBMS היא MYSQL.

מנהל מסד הנתונים הוא חלק מה-DBMS והוא מטפל בארגון, אחזור ואחסון הנתונים. מנהל מסד הנתונים יוצר גשר או מחבר בין שני קבצים או יותר יחד, והוא מהווה בסיס לפיתוח מערכות עסקיות קונבנציונאליות.

זאת בניגוד למנהל הקבצים, שעובד בכל פעם רק עם קובץ אחד ומשומש בדרך-כלל במחשב אישי לצרכי ניהול נתונים וקבצים אישיים.

כיצד להשתמש במנהל מסדי הנתונים של Cloudways?

ניתן להשתמש במנהל מסדי הנתונים כדי לנהל את מסדי הנתונים של האתרים שלך מתוך הפלטפורמה.

שים לב: מנהל מסדי הנתונים של Cloudways אינו מתאים לניהול מאגרי מידע גדולים (כלומר גדולים מ -200 מגה-בייט). כדי לנהל מסדי נתונים עצומים, השתמש בשיטות אחרות הנתמכות על ידי Cloudways כגון חיבורי MySQL מרוחקים או חיבור SSH עבור לקוחות MySQL.

שלב ראשון

ראשית, התחבר אל פלטפורמת הCloudways שלך באמצעות הלחצן 

לחץ על Applications בתפריט הראשי מצד שמאל, ולאחר מכן בחר את האתר המבוקש מהרשימה.

הקליקו על Launch Database Manager

שלב שני

תחת האופציה Application Management, לחצו על Access Details והקליקו על Launch Database Manager שנמצא תחת האופציה MySQL Access בתחתית העמוד.

הקש על Restore Application Now

מנהל מסד הנתונים מאובטח באמצעות אישור בחתימה אישית, אולם הוא עשוי ליצור אזהרה בדפדפן שלך, למרות שהוא תקף. אתה יכול להתעלם ממנו במידה ואתה רואה זאת.

  • חשוב שלא להתעלם מאזהרות כאלו בעת התחברות לאתרים אחרים, אלא אם אתה יודע מה אתה עושה.

כדי להמשיך הלאה, לחץ על Advanced ולאחר מכן לחץ על Proceed to unsafe כדי לאשר את האישור בחתימה אישית.

אזהרה בדפדפן

כעת, מנהל מסדי הנתונים של Cloudways ייפתח בכרטיסיה חדשה ותוכל להתחיל לעבוד עם מסד הנתונים שלך.

מסד נתונים

מאת – צוות EasyCloud

מדריכים נוספים